نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: زندگی اجباری با خانواده شوهر !

3634
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45249
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

زندگی اجباری با خانواده شوهر !

سلام من ۴ساله ازدواج کردم و یه پسر ۸ماهه دارم ۱۸ سالمه و شوهرم ۲۶.پدر همسرم ۱۹سال پیش فوت شده و همسرم هم آخرین فرزند خانوادست ،۵تاخواهر و پنج تا برادر داره که یکی از خواهراش ازدواج نکرده و پیش ماعه و مادر شوهرمم ،ما طبقه بالا رو انداختیم ،قبلا مغازه داشتن خانواده شوهرم که خیلی کوچیک بود شوهرم هم طلا های منو فروخت و خودش هم با قرض و بدبختی از شش متر رسوندش به پنجاه متر ،به خاطر همین خرج هامون یکیه ،خانواده همسرم همیشه خونه مان طبقه پایین و بریز و بپاش دارن ،خیلی به هم وابستن و خیلی شوهرم دوسشون داره و من باید غذا درس نکنم و برم پایین بشینم ببینم کی غذا درس میکنن بخورم آخه یه خونه ایم !خیلی تو زندگیم دخالت میکنن أخه شوهرم اجازه میده مادرشوهرم بیش از حد شوهرمو وابسته کرده مثلا صبح ها شوهرم پیش من صبحانه نمیخوره میره پایین پیش مامانش بعد میره سر کار !خیلی به خانوادش اهمیت میده نیبت به من بی تفاوته ،یه بار برای اینکه بهش گفتم شلوار پسرمونو عوض کن ،نکرد کارمون به دادگاه کشید ولی لباسای خواهرزاده هاشو از دم عوض میکنه میگه تو رودار میشی،هرجا خودش یا مامانش یا داداش و خواهراش بگن سریع میره ولی هفته ای یه بار منو با بدبختی میبره خونه خودمون چند بار تو دعواهاش با خانوادش اونا اسم منو اوردن اونم به من حمله ور شده در صورتی که من نقشی نداشتم ،همش میزنن تو سرمون میگن خرج رو که شما نمیدین مغازه مامانمونه ،چیکار کنم ته حرفایی هم که بهش میزنم میگه ناراحتی میخواستی قبول نکنی برو ،منن خانواده ای ندارم که برگردم . خیلی اذیتم میکنه هرروز باید برم پایین نرم دعوا راه میندازه .یکی از خواهراش از لج من بعضی وقتا رو مخش راه میره اونم زود عصبی میشه اصلا نمیپرسه میفته به جون من .لطفا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم باهاشون ،

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : زندگی اجباری با خانواده شوهر !

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس ناراحتی و عدم رضایتی که با توجه به این موارد تجربه می کنید کاملا قابل درک است.
    متاسفانه در خانواده هایی که حد و مرزها به درستی تعریف نشده اشت و اصطلاحا به آن ها خانواده های در هم تنیده می گویند، این گونه موارد به چشم می خورد که تا زمانی که خودتان و همسرتا نخواهید و در این مسیر اقدامات موثر را انجام ندهید این روال ادامه خواهد داشت.
    اگرچه به این موضوع اشاره ای نداشتید که از چه زمانی مشکلات شما آغاز شده است و آیا همیشه همین روال بوده است و این که کیفیت رابطه بین شما و همسرتان چگونه است و تا به حال برای حل این مشکلات و اختلافات چه اقداماتی انجام داده اید.
    اما با توجه به این که در سن بسیار کم و پایین ازدواج کرده اید ممکن است برخی مهارت های را بلد نباشید و همچنین همسرتان هم ممکن است در برخی موارد مهارت و یا آگاهی لازم و کافی را نداشته باشند و همین موضوع به ریشه دار تر شود و شدت یافتن مشکلات و اختلافات شما منجر می شود که نیاز به بررسی های بیشتری دارد.
    بهتر است بدانید که انجام برخی رفتارهای کنترل گرانه مانند جر و بحث و دعوا، سرزنش کرد یکدیگر، مقایسه کردن، برچسب زدن، تحقیر و توهین، غر زدن، قهر و بی توجهی، پرخاشگری و حتی باج دادن جزو رفتارهای سمی هستند که به رابطه آسیب می رسانند و به شدت آن را در بلند مدت تخریب خواهند کرد.
    اما در مقابل آن حمایت و همدلی و گفتگو کردن بر سر مشکلات و اختلافات با نیت رسیدن به ادراک مشترک برای رسیدن به تواف باعث می شود در مسیر درستی حرکت کنید و رابطه خودتان را همواره سالم و در مسیر مناسب خودش حفظ کنید که البته تما این موارد مانند مذاکره و گفتگو، مدیریت خشم و هیجانات منفی، حل مساله و حل تعارض و اختلاف همگی جزو مهارت های اکتسابی هستند که با آموزش و بعد تمرین کردن به دست می آیند.
    بنابراین با توجه به این موارد به شما توصیه می شود برای دریافت کمک حرفه ای و راهکارهای تخصصی در این زمینه از طریق مراجعه به یک زوج درمانگر و دریافت جلسات مشاوره به صورت حضوری و یا غیر حضوری، اقدام کنید تا هر کسی با یافتن سهم و نقش خودش در رابطه اقدامات موثر لازم را انجام دهد.
    اگر هم همسر شما به هر دلیلی حاضر به همراهی شما در این مسیر نشدند خودتان به صورت فردی به یک روانشناس و یا مشاور مراجعه داشته باشید تا بتوانید در جهت تحقق خواسته ها و نیازهایتان در زندگی مشترک گام های مثبت و موثری بردارید و اجازه ندهید این گونه مسائل در بلند مدت باعث فرسودگی شما و یا اسیب به سلامت روان شما بشود و این مشکلات را جدی بگیرید و خودتان را در برابر خودتان و کیفیت زندگی تان مسئول بدانید و در این راستا متعهدانه و مسئولاته بکوشید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، که، از، به،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد